Projekt zawiera:
1 szt. Huśtawka integracyjna Saturn (GM1611)
1 szt. Huśtawka wahadłowa Eniro 1 (K304-S)
1 szt. Instrument muzyczny Tamburo XL (PP-TO-004)
1 szt. Instrument muzyczny Empero Chime (PP-TO-002)
1 szt. Instrument muzyczny Paro (PP-TO-014)
49 szt. CZERWONY KAPTUREK - przykład 1 ()
1 szt. Ławka Sego 1 (K901)
2 szt. Ławka Sego 2 (K902)
Opis
Przykładowa aranżacja placu zabaw o powierzchni 131m2. Plac jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat. Obiekt jest dedykowany dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, umożliwia ich wspólną zabawę. Eliminuje poczucie wykluczenia osób niepełnosprawnych. Zabawki są przystosowane do korzystania przez dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich. Instrumenty muzyczne stanowią niebywałą atrakcję dla osób niewidomych oraz z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Nawierzchnia placu zabaw może być wykonana w kilku wariantach. Na wizualizacjach przedstawiono kolorową nawierzchnię syntetyczną. Kształt placu zabaw, układ zabawek, rodzaj nawierzchni oraz jej kolor może być dowolnie modyfikowany. Skontaktuj się z nami: - pomożemy w konsultacji projektu - prześlemy kosztorysy zawierające zastosowane rozwiązania.
Opis
Huśtawka z gondolą dostosowana dla jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Huśtawka jest wyposażona w pięciostopniowy system bezpieczeństwa INTEGRADO.
Huśtawka z gondolą dostosowana dla jednej osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Huśtawka jest wyposażona w pięciostopniowy system bezpieczeństwa INTEGRADO.
1 - Zamek zabezpieczający przed korzystaniem z huśtawki w sposób niekontrolowany przez niepowołane osoby (opcja dodatkowa)
2 - Płozę stabilizującą wjazd wózków do wnętrza huśtawki
3 - Siłownik tłumiący zabezpieczający przed nadmiernym rozkołysaniem gondoli huśtawki
4 - Obręcz blokującą otwarcie rampy w trakcie huśtania
5 - Odbojniki gumowe chroniące osoby zbliżające się do huśtawki w strefie ruchu gondoli.
Użytkownik może samodzielnie wprawić huśtawkę w ruch lub ją zatrzymać używając do tego lin. Huśtawka może być opcjonalnie wyposażona w blokadę na kluczyk uniemożliwiającą używanie jej przez osoby postronne. Aby zamknąć wjazd należy przyciągnąć rampę za pomocą łańcuchów bocznych i zablokować ją poręczą. Otwarcie zamkniętej gondoli następuje poprzez podniesienie obręczy blokującej rampę. Wózek unieruchamia się za pomocą hamulca. Gondola huśtawki posiada gumowe odbojniki (zderzaki) umieszczone po obu jej stronach. Kolor konstrukcji - grafitowy (RAL 7016) i szary (RAL 9006), a kolor gondoli czerwony (RAL 3000). Elementy stalowe mające styczność z gruntem zabezpieczone warstwami: ocynku ogniowego i farby proszkowej. Pozostałe elementy stalowe zabezpieczone warstwami: ocynku galwanicznego, podkładu epoksydowo cynkowego i farby proszkowej. Śruby i inne elementy mocowań osłonięte kapslami z tworzywa. Urządzenie posiada certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176-1:2017/A1:2023 i EN 1176-2:2017/AC:2019 wydany przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez PCA lub równoważną jednostkę zagraniczną. Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji. Certyfikat musi być ważny na dzień składania ofert. Do oferty powinien być załączony certyfikat oraz karta techniczna urządzenia. Przedstawiony rysunek produktu stanowi integralną część opisu – produkt musi być zgodny z przedstawionym wyglądem.
Urządzenie zawiera
- 1 ramę posadowioną na 4 nogach,
- 1 gondolę z linami połączonymi z poprzeczką,
- 1 rampę,
- 3 amortyzatory,
- 2 sprężyny gazowe,
- 2 odbojniki gumowe montowane na zewnętrznych elementach gondoli.
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (LxWxH): 2,87 x 1,89 x 2,66 m
- Strefa bezpieczeństwa: 7,00 x 2,55 m
- Wysokość swobodnego upadku: 1,13 m
- Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176-1:2017/A1:2023 i EN 1176-2:2017/AC:2019 wydany przez jednostkę akredytowaną dla danego programu certyfikacji
- Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Rury stalowe: 42,40 x 2,00 mm, 38,00 x 2,00 mm, 60,30 x 2,60 mm, 88,90 x 2,70 mm,
- Profil stalowy, zamknięty: 40,00 x 27,00 x 2,00 mm,
- Nogi huśtawki: rura 88,90 x 2,60 mm (kotwy), 88,90 x 2,00 mm (nogi wkopywane),
- Platforma: blacha aluminiowa, ryflowana 3,00 mm,
- Łańcuch stalowy cynkowany ogniowo osłonięty wężem termokurczliwym,
- Lina zbrojona 16 mm, zakończenie liny osłonięte rączką z tworzywa,
- Amortyzatory (jeden przy górnym mocowaniu kosza i dwa przy rampie),
- Sprężyny gazowe (dwie przy barierce).
- Odbojniki gumowe montowane na zewnętrznych elementach gondoli.
Wymagane dokumenty dotyczące urządzenia, które należy dołączyć do oferty
Urządzenie posiada certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176-1:2017/A1:2023 i EN 1176-2:2017/AC:2019 wydany przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez PCA lub równoważną jednostkę zagraniczną. Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji. Certyfikat musi być ważny na dzień składania ofert. Do oferty powinien być załączony certyfikat oraz karta techniczna urządzenia. Przedstawiony rysunek produktu stanowi integralną część opisu – produkt musi być zgodny z przedstawionym wyglądem. Nie dopuszcza się "certyfikatów" wystawionych przez nieuprawnioną jednostkę certyfikującą tj. nieposiadającą akredytacji PCA (lub równoważnej w przypadku jednostek z zagranicy); nie dopuszcza się także przedstawienia zamiast certyfikatu - deklaracji zgodności wystawianych przez producenta, dystrybutora, oferenta urządzenia czy inny podmiot.
Sposób montażu
Huśtawka betonowana jest w gruncie lub przykręcana do betonu. Strefa bezpieczeństwa wokół urządzenia powinna zostać pokryta bezpieczną nawierzchnią (np. płytami gumowymi Flexi-Step Plus) zapewniającą ochronę przed upadkiem zgodnym z wysokością swobodnego upadku przypisaną zabawce. Bezpośrednio pod huśtawką oraz w miejscu wjazdu należy zastosować nawierzchnię umożliwiającą hamowanie huśtawki styk płozy z nawierzchnią. Taką nawierzchnią może być np. kostka betonowa.
Bezpieczeństwo
Zaleca się stosowanie systemowego ogrodzenia wydzielającego strefę użytkowania huśtawki oraz regulaminu informacyjnego. Gondola huśtawki posiada gumowe odbojniki (zderzaki) umieszczone po obu jej stronach. W górnej części gondoli znajduje się specjalny siłownik mający na celu ograniczenie wychyłu gondoli.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z innych materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia - patrz punkt "Materiały".) Nie dopuszcza się także stosowania urządzeń nieposiadających certyfikatu akredytowanej jednostki, potwierdzającego zgodność z w/w normą (dokumenty typu deklaracja zgodności czy certyfikaty jednostek bez akredytacji PCA lub równoważnej jednostki zagranicznej nie mogą być uznane jako równoważne). Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji.
Nie dopuszcza się zastosowania karuzeli nieposiadającej opisanych systemów bezpieczeństwa:
- Furtek wejściowych, które będące w pozycji otwartej blokują obrót karuzeli. Obrót jest możliwy tylko po zamknięciu wszystkich furtek.
- Hamulca, który w momencie otwarcie furtki w trakcie obracania się karuzeli powoduje stopniowe zatrzymanie karuzeli.
- Hamulca odśrodkowego, który zabezpiecza przed zbyt szybkim obracaniem się karuzeli.
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- należy bezwzględnie dbać, aby na powierzchni nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować uszkodzenie urządzeń,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia, lub ich części, ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- należy bezwzględnie zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- należy nie dopuszczać do sytuacji, w której fragmenty urządzeń będą znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Załączniki
Huśtawka integracyjna Saturn
Huśtawka integracyjna Saturn
Huśtawka integracyjna Saturn
Opis
Huśtawka wahadłowa dwuosobowa z dwoma siedziskami w formie deseczki o stylistyce nawiązującej do kształtów ślimaka, z dodatkowymi dwoma ławeczkami jednoosobowymi umieszczonymi na przeciwległych słupach huśtawki. Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, odpornej na warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie. Rura pionowa zakończona jest kulistym elementem dekoracyjnym. Siedziska dodatkowe oparte na spiralnych podstawkach, wykonane są z materiału HDPE o grubości 15 mm, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz zapobiega nagrzewaniu się na słońcu oraz łatwemu zmrożeniu zimą. Urządzenie posiada certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1176-1:2017-12 i PN-EN 1176-2+AC:2020-01 wydany przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez PCA lub równoważną jednostkę zagraniczną. Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji, co potwierdza logotyp PCA lub równoważnej zagranicznej jednostki akredytującej, znajdujący się na certyfikacie. Certyfikat musi być ważny na dzień składania ofert. Do oferty powinien być załączony certyfikat oraz karta techniczna urządzenia. Przedstawiony rysunek produktu stanowi integralną część opisu – produkt musi być zgodny z przedstawionym wyglądem.
* Urządzenie dostępne również w wersji galwanizowanej, malowanej proszkowo.
Urządzenie zawiera
- konstrukcję w formie podwójnej bramy wykonanej z dwóch giętych rur ze stali nierdzewnej, (nie dopuszcza się łączenia rur konstrukcyjnych za pomocą flanszy),
- 2 siedziska dostępne w formie płaskiej deski, każde zawieszone na dwóch nierdzewnych łańcuchach do konstrukcji,
- 2 ławeczki 1-osobowe z okrągłym siedziskiem i podstawą wykonaną z rur wygiętych w spiralę,
- element dekoracyjny na słupku nawiązujące do kształtów ślimaka.
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (LxWxH): 5,05 x 3,18 x 2,40 m
- Strefa bezpieczeństwa: 7,50 x 3,15 m
- Wysokość swobodnego upadku: 1,3 m
- Certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1176-1:2017-12 i PN-EN 1176-2+AC:2020-01 wydany przez jednostkę akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA) dla danego programu certyfikacji, co potwierdza logo PCA na certyfikacie
- Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Konstrukcja huśtawki wykonana ze stali nierdzewnej AISI 304, z rur fi 88,9 x 4,0 mm, fi 60,3 x 2,0 mm i profili 40 x 40 x 2,0 mm, (nie dopuszcza się łączenia rur konstrukcyjnych za pomocą flanszy),
- Siedziska wykonane z tworzywa HDPE 15 mm,
- Łańcuchy wykonane ze stali nierdzewnej.
Wymagane dokumenty dotyczące urządzenia, które należy dołączyć do oferty
Urządzenie posiada certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1176-1:2017-12 i PN-EN 1176-2+AC:2020-01 wydany przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez PCA lub równoważną jednostkę zagraniczną. Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji, co potwierdza logotyp PCA lub równoważnej zagranicznej jednostki akredytującej, znajdujący się na certyfikacie. Certyfikat musi być ważny na dzień składania ofert. Do oferty powinien być załączony certyfikat oraz karta techniczna urządzenia. Przedstawiony rysunek produktu stanowi integralną część opisu – produkt musi być zgodny z przedstawionym wyglądem. Nie dopuszcza się "certyfikatów" wystawionych przez nieuprawnioną jednostkę certyfikującą tj. nieposiadającą akredytacji PCA (lub równoważnej w przypadku jednostek z zagranicy); nie dopuszcza się także przedstawienia zamiast certyfikatu - deklaracji zgodności wystawianych przez producenta, dystrybutora, oferenta urządzenia czy inny podmiot.
Sposób montażu
Urządzenie betonowane jest w gruncie lub przykręcane do betonu. Strefa bezpieczeństwa wokół urządzenia powinna zostać pokryta bezpieczną nawierzchnią (np. płytami gumowymi Flexi-Step Plus) zapewniającą ochronę przed upadkiem zgodnym z wysokością swobodnego upadku przypisaną zabawce.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z innych materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia - patrz punkt "Materiały".) Nie dopuszcza się także stosowania urządzeń nieposiadających certyfikatu akredytowanej jednostki, potwierdzającego zgodność z w/w normą (dokumenty typu deklaracja zgodności czy certyfikaty jednostek bez akredytacji PCA lub równoważnej jednostki zagranicznej nie mogą być uznane jako równoważne). Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji, co potwierdza logotyp PCA lub równoważnej zagranicznej jednostki akredytującej, znajdujący się na certyfikacie.
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- należy bezwzględnie dbać, aby na powierzchni nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować uszkodzenie urządzeń,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia, lub ich części, ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- należy bezwzględnie zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- należy nie dopuszczać do sytuacji, w której fragmenty urządzeń będą znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Załączniki
Huśtawka wahadłowa Eniro 1
Huśtawka wahadłowa Eniro 1
Opis
Urządzenie typu instrument muzyczny w formie bębna wydający różnej tonacji dźwięki. Aby wydobyć dźwięk powinno się uderzać otwartą dłonią albo palcami na górną część bębna szybko i rytmiczne, w ten sposób uzyskamy łagodny dźwięk dla ucha. Wariant XL zawiera zestaw 8 nut w gamie G-dur od G3 do B4. Nie powinno się zbyt długo pozostawiać dłoni na bębnie, chyba że chce się obniżyć dźwięk. W zależności z jaką mocą uderzy się w powierzchnię bębna, wydobywa on inne dźwięki. Z instrumentu mogą korzystać 3 osoby na raz. Produkt przeznaczony do użytku na zewnątrz. Mogą z niego korzystać również osoby niepełnosprawne. Instrument może być betonowany w gruncie lub przykręcany do fundamentów. Poziom głośności wydobywającego się dźwięku z instrumentu z odległości: 50 m wynosi 48 dB, z odległości 10 m wynosi 59 dB, a z odległości poniżej 3 m wynosi 79 dB.
Urządzenie zawiera
- instrument na metalowej nóżce z tarczą do grania.
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (WxH): 0,51 x 1,08 m
- Głębokość mocowania: 0,40 m
- Strefa bezpieczeństwa: 1,50 x 1,50 m
- Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176: 2008
Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Instrument wykonany jest ze stali nierdzewnej.
Wymagane dokumenty dotyczące urządzenia, które należy dołączyć do oferty
Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176:2008.
Sposób montażu
Zabawka betonowana jest w gruncie lub przykręcana do betonu. Strefa bezpieczeństwa wokół urządzenia powinna zostać pokryta bezpieczną nawierzchnią (np. płytami gumowymi Flexi-Step) zapewniającą ochronę przed upadkiem zgodnym z wysokością swobodnego upadku przypisaną zabawce.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z innych materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia- patrz punkt "Materiały".)
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- bezwzględnie należy dbać, aby na powierzchni urządzeń i ich elementów nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować ich uszkodzenie,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia lub ich części ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- bezwzględnie należy zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- nie dopuszczać do sytuacji, aby fragmenty urządzeń znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Instrument muzyczny Tamburo XL
Opis
Urządzenie typu instrument muzyczny w formie sześciu tub wydających różnej tonacji dźwięki. Dźwięk wydobywa się z tub poprzez uderzanie dłonią gdziekolwiek wzdłuż dzwonu. Każdy dzwon ma średnicę 0,13 m oraz wysokość od 1,79 do 2,49 m. Występuje w dwóch wariantach - sześciu tub lub trzech tub. Zestaw sześciu tub wydobywa głębokie, donośne dźwięki w kompletnej oktawie C3-C4, natomiast zestaw trzech tub wydobywa podstawowy akord oktawy w gamie C-major C, E i G. Produkt przeznaczony do użytku na zewnątrz. Mogą z niego korzystać również osoby niepełnosprawne. Instrument może być betonowany w gruncie lub przykręcany do fundamentów. Poziom głośności wydobywającego się dźwięku z instrumentu z odległości: 50 m wynosi 57 dB, z odległości 10 m wynosi 67 dB, a z odległości poniżej 3 m wynosi 97 dB.
Urządzenie zawiera
- 6 tub w różnej wysokości.
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (WxH): 0,13 x 1,79/2,49 m
- Głębokość mocowania: 0,60 m
- Strefa bezpieczeństwa: 1,50 x 1,50 m
- Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176: 2008
Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej.
Wymagane dokumenty dotyczące urządzenia, które należy dołączyć do oferty
Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176:2008.
Sposób montażu
Zabawka betonowana jest w gruncie lub przykręcana do betonu. Strefa bezpieczeństwa wokół urządzenia powinna zostać pokryta bezpieczną nawierzchnią (np. płytami gumowymi Flexi-Step) zapewniającą ochronę przed upadkiem zgodnym z wysokością swobodnego upadku przypisaną zabawce.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z innych materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia- patrz punkt "Materiały".)
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- bezwzględnie należy dbać, aby na powierzchni urządzeń i ich elementów nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować ich uszkodzenie,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia lub ich części ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- bezwzględnie należy zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- nie dopuszczać do sytuacji, aby fragmenty urządzeń znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Instrument muzyczny Empero Chime
Opis
Urządzenie typu instrument muzyczny w formie cymbałków, wygiętych lekko w łuk. Do zestawu dołączone są cztery pałeczki na sznurku, które umożliwiają wydobycie dźwięku z instrumentu. Wydobywające się dźwięki są w skali C Major w oktawie C4-C6. Występuje w kolorze jasnoszaro-różowo-czarnym z klawiszami aluminium i z włókna szklanego. Każdy materiał wydobywa inne dźwięki - aluminium będzie miał jasny i czysty dźwięk, a włókno szklane będzie miało szybki i ostry dźwięk. Produkt przeznaczony do użytku na zewnątrz. Mogą z niego korzystać również osoby niepełnosprawne. Instrument może być betonowany w gruncie, przykręcany do fundamentów lub mocowany na ścianie. Urządzenie przeznaczone jest dla czterech osób. Poziom głośności wydobywającego się dźwięku z instrumentu jest zależny z jakiego materiału wykonane są klawisze.
Urządzenie zawiera
- cymbałki wraz z pałeczkami na sznurku.
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (LxWxH): 1,10 x 0,85 x 0,85 m
- Strefa bezpieczeństwa: 1,50 x 1,50 m
- Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176: 2008
Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej,
- Wzmacniacz prętów wykonany z plastiku,
- Występują dwie wersje klawiszów: z włókna szklanego, aluminium.
Wymagane dokumenty dotyczące urządzenia, które należy dołączyć do oferty
Certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 1176:2008.
Sposób montażu
Zabawka betonowana jest w gruncie lub przykręcana do betonu. Strefa bezpieczeństwa wokół urządzenia powinna zostać pokryta bezpieczną nawierzchnią (np. płytami gumowymi Flexi-Step) zapewniającą ochronę przed upadkiem zgodnym z wysokością swobodnego upadku przypisaną zabawce.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z innych materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia- patrz punkt "Materiały".)
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- bezwzględnie należy dbać, aby na powierzchni urządzeń i ich elementów nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować ich uszkodzenie,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia lub ich części ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- bezwzględnie należy zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- nie dopuszczać do sytuacji, aby fragmenty urządzeń znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Opis
Ławka z jednym, podłużnym siedziskiem o stylistyce nawiązującej do kształtów ślimaka. Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, odpornej na warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie. Rury zakończone są kulistymi elementami dekoracyjnymi. Siedzisko wykonane jest z materiału HDPE, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz zapobiega nagrzewaniu się na słońcu oraz łatwemu zmrożeniu zimą. Przedstawiony rysunek produktu stanowi integralną część opisu – produkt musi być zgodny z przedstawionym wyglądem.
* Urządzenie dostępne również w wersji galwanizowanej, malowanej proszkowo.
Urządzenie zawiera
- 1 siedzisko,
- 2 podwójne nóżki,
- 2 boczne uchwyty.
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (LxWxH): 1,55 x 0,61 x 0,83 m
- Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej, AISI 304
- Siedzisko ławki wykonane z tworzywa HDPE wykonane z trójwarstwowego, kolorowego tworzywa HDPE o grubości 15 mm
Sposób montażu
Ławka betonowana jest w gruncie lub przykręcana do betonu.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z inny materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia - patrz punkt "Materiały").
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- należy bezwzględnie dbać, aby na powierzchni nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować uszkodzenie urządzeń,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia, lub ich części, ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- należy bezwzględnie zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- należy nie dopuszczać do sytuacji, w której fragmenty urządzeń będą znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Załączniki
Opis
Ławka z jednym, podłużnym siedziskiem oraz oparciem na plecy z dekoracyjnymi wycięciami w kształcie kółek. Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, odpornej na warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie. Rury zakończone są kulistymi elementami dekoracyjnymi o stylistyce nawiązującej do kształtów ślimaka. Siedzisko wykonane jest z materiału HDPE, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz zapobiega nagrzewaniu się na słońcu oraz łatwemu zmrożeniu zimą. Przedstawiony rysunek produktu stanowi integralną część opisu – produkt musi być zgodny z przedstawionym wyglądem.
* Urządzenie dostępne również w wersji galwanizowanej, malowanej proszkowo.
Urządzenie zawiera
- 1 siedzenie z poręczami po obu stronach, zakończonymi kulistymi elementami dekoracyjnymi,
- 1 oparcie z ażurowej płyty (otwory w kształcie kółek),
- 2 rury główne, wygięte w łuk zakończone kulistymi elementami dekoracyjnymi,
Dane techniczne
- Wymiary urządzenia (LxWxH): 1,60 x 0,66 x 1,05 m
- Dopuszcza się różnice wymiarów nie większe niż +/- 5%
Materiały
- Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, AISI 304, z rur głównych śr. 60,3 x 2,0 mm
- Siedzisko ławki i oparcie wykonane z płyty HDPE o grubości 15 mm
Sposób montażu
Ławka betonowana jest w gruncie lub przykręcana do betonu.
Stosowanie urządzeń równoważnych
W trosce o jakość i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia oraz w celu wyeliminowania jakichkolwiek wątpliwości oświadczamy, że kategorycznie nie dopuszcza się stosowania produktów zbudowanych z inny materiałów niż opisane powyżej oraz nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw od przedstawionych parametrów technicznych ponad tolerancję +/- 5% (dotyczy to zarówno wymiarów urządzenia - patrz punkt "Dane techniczne" oraz budowy urządzenia - patrz punkt "Materiały").
Sposób przeprowadzenia odbioru urządzenia
Urządzenie musi posiadać wymiary zgodne z opisanymi, a także być wykonane z materiałów zgodnych z opisem. Musi być zainstalowane stabilnie, w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie. W strefie bezpieczeństwa wokół urządzenia nie mogą występować żadne przeszkody.
Użytkowanie i konserwacja
- urządzenia są elementami wyposażenia placów zabaw / placów rekreacyjnych i wyłącznie do tego celu powinny służyć,
- należy bezwzględnie dbać, aby na powierzchni nie znajdowały się kamienie lub inne twarde przedmioty, które mogą spowodować uszkodzenie urządzeń,
- należy unikać wnoszenia na urządzenia, lub ich części, ziemi lub błota, a także systematycznie usuwać pojawiające się inne zabrudzenia (liście, kamienie, papiery, śmieci, igliwie etc.), użytkownik obowiązany jest prowadzić bieżącą pielęgnację urządzenia,
- w przypadku zabrudzenia powierzchni urządzeń ziemią, piaskiem czy błotem należy oczyścić je przy pomocy silnego strumienia wody, większe śmieci można usunąć ręcznie lub przy użyciu szczotki,
- należy bezwzględnie zapobiegać dostawaniu się do elementów mechanicznych urządzeń (przekładnie, łożyska itp.) zabrudzeń, które mogą je uszkodzić (np. piasek),
- należy unikać zabrudzeń olejem, emulsją asfaltową oraz innymi środkami chemicznymi powodującymi odbarwienie powierzchni urządzeń,
- należy nie dopuszczać do sytuacji, w której fragmenty urządzeń będą znajdowały się w wodzie np. poprzez nieprawidłowe wyprofilowanie podłoża nieprzepuszczalnego lub niezastosowania drenażu w podłożu przepuszczalnym.
Załączniki